V KONGRES
POLSKIEJ FEDERACJI STOWARZYSZEŃ ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI
„PROAKTYWNE ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI”

Dziś, po rozszerzeniu UE, w kraju będącym rozwijającym się centrum gospodarczym „Nowej Europy” już kilkanaście tysięcy polskich zarządców walczy o swoje pozycje, budynki, biznes. Co jest dla nich najważniejsze i najcenniejsze? Odpowiedź jest prosta: informacja. Zawsze cenna, zawsze poszukiwana, zawsze kosztowna, często trudna do zdobycia.

Zadaniem i celem naszej V kongresowej inicjatywy jest przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących proaktywnego zarządzania nieruchomościami. Będziemy korzystali z dorobku międzynarodowych firm, które, na co dzień stosują zachodnie standardy zarządzania, a także polskich firm, które przez lata praktyki wypracowały własne strategie operacyjne.

Pierwszy wykład poprowadzony zostanie przez specjalistów z amerykańskiego instytutu zarządzania IREM (The Institute of Real Estate Management). Dowiemy się z niego jak dziś proaktywnie zarządzają Amerykanie. Drugi wykład poświęcony będzie praktyce zarządzania na etapie projektowania i realizacji inwestycji. Zainteresuje on zwłaszcza deweloperów i inwestorów angażujących środki na rynku powierzchni handlowych.

Kolejny, godny polecenia, to blok poświęcony finansowemu zarządzaniu nieruchomościami. Tajniki finansów odsłonią zarządcy z zachodniej firmy zarządzającej, którzy, na co dzień zarządzają nieruchomościami komercyjnymi. Jego celem będzie prezentacja zasad sporządzania umów najmu i umów z podwykonawcami pod kątem skutków finansowych, sporządzania raportów finansowych, budżetów nieruchomości, współpraca z najemcami w zakresie osiągania jak największych zysków dla właścicieli, a także zasady skutecznej windykacji. Blok zakończy wykład poświęcony doświadczeniom brytyjskim z zakresu zarządzania aktywami nieruchomościowymi (tzw. asset management) dotyczący modnego dziś benchmarkingu, a także wskaźników pomiaru efektywności pracy zarządcy.

Warto również zapoznać się z blokiem dotyczącym ubezpieczeń. Obowiązkowe ubezpieczenie zarządcy, współpraca z firmami brokerskimi w zakresie sporządzania polis ubezpieczeniowych i zabezpieczenia interesów właścicieli nieruchomości, współpraca brokera z zarządcą przy likwidacji szkód – jako jedne z głównych elementów ograniczających ryzyko w zarządzaniu nieruchomościami zaprezentowane zostaną przez najlepszych praktyków zawodu zarówno polskich jak i międzynarodowych.

Na deser proponujemy zawsze proaktywne – nowe technologie wykorzystywane w procesie zarządzania nieruchomościami, czyli prezentację poświęconą nowinkom z zakresu programów komputerowych wspomagającym zarządzanie nieruchomościami.

Mamy nadzieję, że w tak precyzyjnie dobranej tematyce znajdą Państwo wiele ciekawych, a co ważniejsze praktycznych wskazówek dotyczących wykonywanej profesji, zaś V warszawski Kongres proaktywnych zarządców nieruchomości na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd WSZNK
Termin:
7- 8 października 2005
Miejsce:
Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Galeria Porczyńskich, Plac Bankowy 1, Warszawa.
Organizator:
WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH (WSZNK)
oraz
POLSKA FEDERACJA STOWARZYSZEŃ ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI (PFSZN)

Więcej informacji:

www.wsznk.pl, www.pfszn.pl

Izabela Mucha
Członek Zarządu WSZNK, PFSZN

Załączniki