Tadeusz Żurowski

Wesołych Świąt

Kończy nam się rok 2006. Był to rok zamieszania w rządowej administracji. Zmieniały się nazwy ministerstwa, zmieniali się ministrowie. Dla średnio wykształconych był to rok ostatniej szansy na zdobycie rządowej licencji zarządcy nieruchomości.

Dla naszej Federacji był to rok spokojnej pracy. Zaczęlismy mozolnie wcielać w życie swój program. Program budowania reputacji solidnej organizacji zawodowej, do której warto należeć. Którą można się pochwalić.

Nawiązaliśmy współpracę z IREM, z Wojskową Akademią Techniczną, z Uniwersytetem Warszawskim. Przygotowujemy wspólne programy szkoleniowe. Już niedługo z pomocą naszej Federacji będziecie mogli uzyskać zaszczytny tytuł Certified Property Manager (CPM), a także poznać tajniki zawodu facility manager’a – tak mało znanego, a tak blisko spokrewnionego z naszym zawodem.

Podjęliśmy też wysiłek prowadzenia tzw. szkoleń dedykowanych, można powiedzieć: „szytych na miarę”. Firmy, których pracownicy mają stały kontakt z zarządzaniem nieruchomościami lub choćby z zarządcami nieruchomości, zwracają się do nas o przeprowadzenie specjalistycznych, dostosowanych do ich potrzeb kursów. Każde takie szkolenie ma swój specyficzny zakres i charakter. Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy szerzyć wiedzę o naszym zawodzie.

Ustanowiliśmy system rekomendacji zarządców nieruchomości, którego zadaniem jest pomoc naszym klientom w zatrudnianiu uczciwych i kompetentnych zarządców, a równocześnie pomoc naszym koleżankom i kolegom w zdobywaniu kontraktów. Każdy z Was może złożyć wniosek o wpisanie na naszą listę rekomendacyjną.

Coraz częściej zdarza nam się odpowiadać na pytania kierowane do nas za pośrednictwem nasze strony internetowej. Osoby, które napotykają jakieś trudności we współpracy z zarządcami, albo po prostu nie wiedzą, czego mogą wymagać, dzielą się z nami swoimi wątpliwościami. Żadnego pytania nie zostawiamy bez odpowiedzi. Staramy się pomóc każdemu.

Nie zaniedbujemy przy tym kontaktów z ministerstwem i współpracy w zakresie tworzenia nowych przepisów prawnych. Bierzemy udział w konsultacjach, delegujemy naszych najlepszych przedstawicieli do ministerialnych komisji i zespołów roboczych. Jest to dla nas tym przyjemniejsze, że wiceministrem budownictwa odpowiedzialnym za „odcinek” rynku nieruchomości jest pan Styczeń – członek naszego stowarzyszenia, który zawsze znajduje czas na wysłuchanie naszych opinii. Jednak główny ciężar gatunkowy naszej działalności kładziemy w budowanie dobrej organizacji zawodowej.

Nie jest wielki ten nasz dorobek, ale to dopiero początek. To pierwsze kroki na długiej drodze, na którą wstąpiliśmy i którą postanowiliśmy iść aż do sukcesu.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji życzę Wam wszystkim, Drodzy Zarządcy Nieruchomości, wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt! A w nadchodzącym Nowym 2007 roku wielu dobrych kontraktów i zadowolenia z pracy. Życzę Wam tego w swoim własnym i w imieniu Zarządu PFSZN.