MANIFESTACJA: KOMPETENCJA I BEZPIECZEŃSTWO NIERUCHOMOŚCI

W dniu 12 kwietnia 2012 r. o godzinie 12:30 rozpoczęła się manifestacja przedstawicieli 9 federacji rynku nieruchomości. Reprezentanci ok. 200 organizacji i ok. 50 tysięcy specjalistów rynku nieruchomości zamanifestowali niezadowolenie środowiska ze sposobu prowadzenia konsultacji społecznych pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a środowiskiem rynku nieruchomości.

Środowisko nieruchomościowe oczekuje, ze Rząd zajmie się rzeczywistymi barierami rozwoju rynku i zapewni ochronę oraz bezpieczeństwo dla konsumentów funkcjonujących na rynku nieruchomości. Obecne działania Rządu tzn. deregulacja i otwarcie dostępu jest mistyfikacją.

Uczestnicy demonstrujący ubrani w żółte koszulki z napisem „Deregulacja=manipulacja” przeszli ulicami: Żurawią, Bracką, Alejami Ujazdowskimi, Piękną, Wiejską skandując hasła, zatrzymali się pod Sejmem RP i tam na placu została odczytana petycja do Pani Marszałek Ewy Kopacz, która została złożona przez przedstawicieli środowiska: Witolda Malinowskiego, Wojciecha Kuca i Zbigniewa Kubińskiego.

Na zakończenie demonstracji do protestujących wyszli posłowie popierający działania środowiska: Pan Arkadiusz Mularczyk z Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska, Pan Józef Racki z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Pan Ryszard Kalisz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wśród uczestników zgromadzenia, był również Pan Henryk Jędrzejewski były dyrektor w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, współautor ustawy o gospodarce nieruchomościami regulującej działalność zawodów rynku nieruchomości z 1997 roku, który wyraził nadzieję, na opamiętanie się rządzących w sprawie likwidacji licencji zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami: „niczego więcej nie chcemy, tylko że zawody rynku nieruchomości wykonywali ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami„.

Zapoznaj się z filmem z manifestacji

Attachments