Prace nad ustawą „deregulacyjną” na razie wstrzymane

W dniu dzisiejszym 22 maja 2013 r. „z powodu niejasności co do skutków prawnych części z prawie 180 poprawek Senatu do pierwszej ustawy deregulacyjnej sejmowa komisja przerwała prace nad ich rozpatrywaniem. Sejmowi legislatorzy mają się w tej sprawie skonsultować z prawnikami z Senatu.

Tak postanowił szef komisji Adam Szejnfeld (PO), chociaż na wstępie posiedzenia oświadczył, że komisja zajmie się sprawą mimo nieobecności senatora sprawozdawcy Piotra Zientarskiego, który miał prezentować poprawki. – Zdecydowałem się nie odwoływać posiedzenia, tak aby jeszcze na tym posiedzeniu Sejm rozpatrzył poprawki Senatu i przesłał tę ważną i dobrą ustawę prezydentowi do podpisu i aby nie stracić dwóch tygodni – mówił.

Jednak po półtorej godziny pracy nad poprawkami i rozparzeniu 25 z nich Szejnfeld zmienił zdanie, bo w toku prac do większości z poprawek uwagi i wątpliwości zgłaszali prawnicy Biura Legislacyjnego Sejmu, kwestionując właściwość zapisu oraz skutki prawne, jakie mogą wywołać wprowadzone przez Senat zmiany….”

kliknij, aby przeczytać dalej

Źródło: www.wiadomości.onet.pl